Haber

Yağlı güreş tarihinde ilk kez VAR sistemi kullanılacak

Muratpaşa Belediyesi tarafından Antalya’da bu yıl beşincisi düzenlenecek “Muratpaşa Belediyesi Yağlı Güreşleri”nde Video Yardımcı Hakem (VAR) sistemi uygulanacak. Belediyeden yapılan açıklamaya göre, 30 Nisan Pazar günü Konuksever Özel Meydanı’nda yapılacak güreşlere her boydan 1.500 güreşçinin katılması bekleniyor.

54 BAŞPEHLİVAN ÇALIŞACAK

Organizasyonda aralarında İsmail Balaban, Ali Gürbüz, Tanju Gemici, Ertuğrul Dağdeviren, Fatih Atlı ve Serhat Gökmen’in de bulunduğu 54 başpehlivan, saldırı nedeniyle cazgırların “geri vitesi olmayan pehlivan” olarak nitelendirdiği Orhan Okulu ile mücadele edecek. güreş. Tarihi Kırkpınar Güreşlerinin 16 kişilik davul-zurna takımı kuyu meydanında yer alacak, güreşler ise alçak rakımlarda saat 08:00’de başlayacak. Başpehlivanlar saat 12:00’de kollarını bağlayacak. Yaklaşık 1 ton yağın kullanılacağı güreşlerde 10 bin kişiye yemek ikramı yapılacak.

VAR SİSTEMİ İLK KEZ KULLANILACAK

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türkiye Klasik Güreş Federasyonu Lideri İbrahim Türkiş, federasyon bünyesinde 20-21 Mayıs tarihlerinde başlayacak Yağlı Güreş Türkiye Ligi’nde uygulanacak VAR sistemine geçileceğini bildirdi. Muratpaşa’da ilk kez.

“BU BİZİM İÇİN HEM TEST HEM BAŞLANGIÇ OLACAK”

Yağlı Güreş Ligi’nde puanlamanın kelimenin öznesi olduğu için derecelerin öneminin arttığına değinen Türkiş, “Derecelerin ve puanlamanın öneminin artması, etkili bir hakem performansını zorunluluk haline getiriyor. VAR sistemi etkin.Ligde VAR sistemini uygulamadan önce, “5. Muratpaşa Belediyesi Yağlı Güreşleri’ne başlayacağız. Muratpaşa güreşiyle VAR sistemini devreye sokacağız. Bu bizim için hem bir sınav hem de bir başlangıç ​​olacak.” sözlerini kullandı.

gokcebeyhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu