Haber

Özgür-Der Üyeleri Fransa Başkonsolosluğu Önünde İsrail’i Protesto Etti

Özgür Düşünce ve Eğitim Hakları Derneği (Özgür-Der) üyesi bir grup, Fransa’nın İstanbul Başkonsolosluğu önünde İsrail’i protesto etti.

Grup, cuma namazının ardından Taksim Camii’nden ayrılarak Fransa’nın İstanbul Başkonsolosluğu’na geldi.

Grup, İsrail’in abluka altındaki Gazze’ye yönelik saldırılarını destekleyen Fransa dahil ülkeler aleyhine sloganlar attı.

Özgür-Der Genel Başkanı Rıdvan Kaya ve beraberindekiler, konsolosluk binasının kapısına Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun fotoğraflarının yer aldığı “Bebek katilleri” yazılı poster astı.

Kaya, burada yaptığı konuşmada, Fransa’nın İsrail katliamlarına verdiği desteği protesto etmek için geldiklerini söyledi.

İsrail’in yaklaşık 80 yıldır katliamlar yaptığını belirten Kaya, “İsrail yakıyor, yok ediyor, öldürüyor, işkence yapıyor ve tutuklıyor. Dünyanın özellikle Gazze saldırısı konusundaki tutumunun daha utanç verici olduğunu ve bunun özellikle gerekli olduğunu düşünüyoruz. protesto edilsin.” söz konusu.

Batılı liderlerin Filistin konusundaki tutumlarının utanç verici olduğunu kaydeden Kaya, “Biden, Sunak, Macron ve diğer Batılı liderlerin ortaya koyduğu bu tutum insanlık ayıbıdır. Her fırsatta ifade özgürlüğünden, toplanma hakkından bahseden insanlar. Fırsat buldukça bugün kendi ülkelerinde Filistin bayrağını taşımayı seçiyorlar.” “Filistin halkı lehine söylemleri yasaklamaya çalışıyorlar. Ne kadar ikiyüzlü olduklarını biliyorduk ama bu seviyeye gelmiş olması inanılmaz.” dedi.

Kaya, İspanya dışında diğer Avrupa Birliği (AB) ülkelerine karşı da Fransız hükümetini protesto ettiklerini sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu