Haber

TÜBİTAK’tan Kayseri Kocasinan’a övgü

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri’deki birçok özel okulda olmayan imkanları Kocasinanlı çocuklara ücretsiz olarak sunduklarını belirten Önder Çolakbayrakdar, okul benzeri bu tesis sayesinde üretken bireyler yetiştirdiklerini söyledi. TÜBİTAK Lideri Prof. Dr. Hasan Mandal ise verilen hizmetleri başarılı bulduğunu belirterek, TEKNOFEST’te Performans Ödülü alan Kocasinan’ın ekibini tebrik etti.

‘Engelsiz Doğa, Engelsiz Bilim’ projesi kapsamında Erkilet Generalemir Havacılık ve Uzay Bilimleri Merkezi’nde Hasan Mandal ve gençleri karşılayan TÜBİTAK Lideri Prof. Dr. Önder Çolakbayrakdar, tesiste verilen eğitimler hakkında detaylı bilgi verdi. Havacılık ve Uzay Bilimleri, Model Uçak ve İnsansız Hava Araçları Atölyesi ve 3D Sanal Gerçeklik derslerinde sunulan hizmetler TÜBİTAK Lideri Prof. Dr. daha iyi ve daha güçlü altyapı.

Bilim ve teknoloji alanında yaptıkları çalışmalarla fark yarattıklarını belirten Önder Çolakbayrakdar; “Merkezimiz ile çocuklarımıza maket uçak ve insansız hava araçlarının nasıl yapıldığını ve simülasyon eğitimleri ile uçurulmasını öğretiyoruz. Özellikle geç Kocasinan ilçelerindeki ortaokul öğrencilerini buraya getirerek okul müfredatına uygun eğitim veriyoruz. Burada her gün farklı bir okuldan öğrenciler okuyor. Burada Kayseri’deki özel okullarda olmayan imkanları Kocasinanlı çocuklara sunuyoruz.

Tesisimize gelen çocuklarımız aldıkları eğitimlerle yerli ve milli teknolojik eserler tasarlayıp üretiyorlar. TÜBİTAK 4008 – Engelli Bireyleri Kapsayıcı Toplum Uygulamalarını Destekleme Programı kapsamında “Engelsiz Doğa, Engelsiz Bilim” projesiyle Türkiye’de 42 projenin arasına giren Mithatpaşa İlkokulu Müdürü Esra Taş’ı bu vesileyle kutluyorum. Özel İhtiyaç sahibi, Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve TÜBİTAK Liderimize destekleri için teşekkür ederim. ” sözlerini kullandı.

TÜBİTAK Lideri Prof. Dr. Hasan Mandal, yapılan hizmetleri başarılı bulduğunu belirterek, TEKNOFEST’te Performans Ödülü alan Kocasinan’ın ekibini tebrik etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu