Ekonomi

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Çin-Avrupa Demiryolu Ekspres İşbirliği Forumu’na tebrik mesajı gönderdi

PEKİN, 15 Eylül (Xinhua) — Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, Cuma günü doğu Çin’in Jiangsu eyaleti Lianyungang’da düzenlenen Çin-Avrupa Demiryolu Ekspres İşbirliği Forumu’na bir tebrik bildirisi gönderdi.

Xi, mesajında, Çin-Avrupa Demiryolu Ekspresinin rota boyunca ekonomik ve ticari işbirliği için yeni bir platform oluşturduğunu, küresel sanayi ve tedarik zincirinin istikrarını etkili bir şekilde koruduğunu ve dünya ekonomisinin kalkınmasına yeni bir ivme kazandırdığını belirtti. .

Başkan, Çin’in kapsamlı istişare, ortak katkı ve ortak fayda ilkelerini desteklemek ve insanlık için ortak bir geleceğe sahip bir toplum inşa etmeye yeni ve daha büyük katkılar sağlamak için tüm taraflarla çalışmaya devam edeceğinin sözünü verdi.

“Bağlantının Derinleştirilmesi ve Kazan-Kazan İşbirliğinin Teşvik Edilmesi” temasıyla düzenlenen foruma, Çin Ulusal Kalkınma ve Reform Komitesi, Ulaştırma Bakanlığı, Gümrük Genel İdaresi, Devlet Demiryolları Kümesi ve bazılarının ortak ev sahipliği yaptı. yerel yönetimler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu